Morganka a imigranti

29.05.2017

Zatím moje nejlepší recenze na Morganku ve Čtyřlístku (sprosté slovo jsem vypípnul). No posuďte sami, zda mi mohlo udělat něco větší radost:

"V posledním čísle 612 v příběhu nějaké Morgany a Morgavsy učíte děti odmalička zhovadilé multikulti ideologii nebo proč jim cpete, že modrý Skredizvik narozeny ve vesnici červených Skredizviku je v pořádku? A ta argumentace ze mezi modrými je plno odborníků mi také připomíná rétoriku vítačů nelegálních imigrantů. Tak s tím jděte do ****** mila redakce multikulti agitky, moje děti už ctyrlistek do ruky nedostanou."

Tuto krásnou reakci můžete najít na Facebooku Čtyřlístku. Pro pořádek: Díl Skředižvikace vyšel ve Čtyřlístku 612. Je o tom, že se jednoho dne ve vesnici červených skředižvíků narodí modrý skředižvík. Červení však takovou odlišnost nechtějí přijmout. Modrý skředižvík je tak postaven před otázku, zda odejít z vesnice do jiné, kde ale bude zkoušen stejně stereotypním myšlením i když naopak, nebo zůstat. Rozhodne se pro těžší variantu. Zůstane doma a pokusí se změnit společenské poměry... Kde jsou tam ti imigranti fakt nevím.

Tato reakce je pro mě zprávou o tom, že se Morganka opravdu zabývá složitějšími společenskými otázkami přesně tak, jak jsem chtěl. A taky o tom, že nenávist kroutí logiku člověka do opravdu zrůdných tvarů.